Jste pozvána na svatbu? Poradíme, jaké šaty si vzít na sebe!

 

V ruce držíte svatební oznámení a už se vám v hlavě rodí otázka, co si vezmete na sebe? Možná už dokonce bezradně stojíte před otevřeným šatníkem a málem propadáte zoufalství, že zkrátka nic obstojného nemáte. Pokud nevíte, jaké šaty zvolit jako svatební host či dokonce družička, dáme vám několik užitečných tipů.

Bílá barva je tabu

 

I když v poslední době hraje svatební výzdoba důležitou roli v tom, v jakých barvách se ponese celý tento výjimečný den a mnoho nevěst tomu dokonce přizpůsobuje i volbu šatů, nejoblíbenější klasikou i nadále zůstávají bílé svatební šaty. Pokud se nevěsta rozhodne právě pro tento andělský odstín, stává se pro vás bílá barvou zapovězenou.

 

Podle obecných pravidel etikety by se v bílém neměla objevit žádná jiná žena. Ono to ale analogicky platí v podstatě pro všechny barvy. Pokud se nevěsta rozhodne vdávat třeba v modrých šatech, ostatní ženy by se této barvy měly vyvarovat.

V kolik hodin se koná svatba?

 

S výběrem svatebních šatů a především jejich barvy vám může pomoci nejen svatební výzdoba nesoucí se v jednom, častěji však v kombinaci dvou odstínu, ale také fakt, v kolik hodin se koná.

 

Koná-li se svatba v dopoledních a odpoledních hodinách, beze strachu zvolte světlejší společenské šaty. Může to být kterákoli barva (samozřejmě s ohledem na pravidlo zmíněné výše), která bude jemná a světlá. Naopak pro večerní svatby, které se u nás sice tolik nevidí, ale rozhodně se nejedná o nevídaný jev, se hodí šaty tmavší.

Dlouhé nebo krátké?

 

I zde se můžete ohlížet na pravidla etikety přizpůsobující se tomu, jestli jde o dopolední/odpolední svatbu, nebo naopak akci konající se po 18. hodině večer. V prvním případě se hodí šaty kratší, pro večerní svatbu pak vybírejte šaty delší. Berte v potaz i místo, kde se koná tento krásný den. Pokud víte, že jdete na svatbu, kde bude bohatá svatební výzdoba a která se koná třeba někde na zámku, pak jsou dlouhé šaty nepsanou nutností i během dne, nikoli jen večer.

Není to jen o šatech

 

Tento den rozhodně není jen o šatech, i když především nevěstiny šaty jsou bezesporu středem pozornosti. Důležitá je i svatební výzdoba, díky které je celá událost kouzelnější. Svatební výzdoba může být jakýkoli – každému se totiž líbí něco jiného. Někdo má rád jednoduchost, jiný zase extravagantní prvky. V každém případě je možné si svatební výzdobu jen pronajmout a neutrácet zbytečně moc peněz za věci, pro které pak nenajdete využití.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení